Stor tack till våra fantastiska sponsorer: 

  • Hundspektra
  • fysioactive k9
  • Hönösdjurbutik
  • Majstor Swe
  • Four friends

Cupvinnarna i Blåbär vann:

  • 5h träningstid i våra träningshallar eller på utomhusplanen
  • Majstor – 2kg torrfoder & 2 st blötmat
  • Blandat naturgodis från Hundspektra
  • Godisar från Four friends

Cupvinnarna i Svårklass vann:

  • 5h träningstid i våra träningshallar eller på utomhusplanen
  • Blandat naturgodis från Hundspektra
  • Godisar från Four friends
  • Köttkorv från Four friends

Resultat på Cupen: 

Blåbär

XS:

  • 1: a – Linda & Devil – 14 p
  • 2:a – Melissa & Alvin – 8 p
  • 3:e -Elisabeth & Tindra – 5 p & Josefine & Cotton – 5p
  • 5:a Patrik & Britta – 4 p
  • 6:a – Annelie & Brownie & Anna & juni – 3p
  • 8:a Annelie & Brownie – 2p
  • 9:a – Paulina & Naala – 1 p

S

  • 1: Martina & Pepsi – 14 p
  • 2: Linn & Mini – 11 p
  • 3: Johanna & Melker – 5p
  • 4: Ellen & BB:8 – 4p
  • 5: Jenny & balder  /Susanne & Agnes– 3p
  • 7:a Ulrica & Polly / Camilla & Diego – 2p
  • 9:a Anna & kaiser – 1p

M

  • 1:a Amanda & Me – 10p
  • 2:a Elisabeth & Milton –9p
  • 3:e Annelie & Molly – 8 p
  • 4:e Eva-Lena & Mio /Ann & frasse – 4 p
  • 6:a – Mattias & Yra – 3p

L

  • 1: Anette & Affe / Jeanette & Qvick – 12p
  • 3: Carl-Mikael & Min – 8p
  • 4: Sara & Semla/ Annie & Flora – 4 p
  • 6:a Elin & Jessie – 3 p
  • 7:a Emma & Nellie – 1p

XL

  • 1: Jonas & Rolle – 12p
  • 2: Pernilla & Roxy -9p
  • 3:a Manuela & theo 6p
  • 4:a Moa & Reko – 5p
  • 5:a Lotta & Rocky/Emma & junior  – 4p
  •  7:a Ingela & Ludde – 3 p

 SVÅRKLASS:

Xs
1. Anna & Tinja – 10p
 
Small:
1. Camilla Bohlin & Bagheera – 15 poäng
2. Jenny & Balder – 11 poäng
3. Karin & Viggo – 4p
Medium: 3 på dela första plats, alla på 5 p
1. Anna & Frasse – vinnare första deltävlingen – 5p
1. Lisa & saga – Vinnare 2:a deltävlingen- 5p
1. Annelis & Molly – Vinnare 3:e deltävlingen- 5p
4, Eva-Lena & Asta – 4p
5: Eva-Lena & Mio –  3p
Large:
1. Jeanette & Sun -9 p
2. Emma & Adina – 8 p
3, Elina & Sasy – 4p
4. Rebecca & Sansa – 3p
 
Xlarge:
1. Pernilla & Roxy – 8p
Delad 2:a plats
Jeanette Ahlin & Pax 5p
Carl-Mikael & Tia 5p
4, Lotta & Balto &Martina & Micke – 4 p

5,Ingela & Ludde – 3 p

XS Blåbär

1. Linda Maria Therese Eng & Devil 15,78s
2. Melissa Aqvilin & Alvin 18,94s
3. Anna & Juni 21,50
4. Annelie & Brownie 21,94s
5. Elisabeth Aronsson & Tindra 26,69s

Small Blåbär

1, Martina Ehnar & Pepsi – 16,19s
2. Linn & Mini — 16,91s
3. Susanne & Agnes – 17.22
4. Ulrica & polly
5, Camilla Bohlin & Diego 17.62s
6. Ellen & BB:8 18,93s
7 Anna & Kaiser – 24,38s

Medium Blåbär

  1. Amanda & Me – 14,25s
  2. Elisabeth & Milton – 18,78s
  3. Anneli & Molly – 17,47s 5 fel

Large Blåbär

  1. Jeanette & Qvick – 13,09s (snabbaste tiden idag)
  2. Anette & Affe – 15,09s
  3. Lalle & Min – 15,47s
  4. Annie & Flora – 15,84s
  5. Sara & Semla 16,19s

XLarge Blåbär

  1. Jonas & Rolle 15,31s
  2. Lotta & Rocky 15,91s
  3. Pernilla & Roxy 16,29s
  4. Manuela & theo – 22,50s

XS Blåbär

1. Anna & Tinja -1,11 10 fel

Small Blåbär

  1. Camilla & Bagheera – 44,41s
  2. Jenny & Balder -1,03,75 10 fel

Medium Blåbär

  1. Anneli & Molly – 1,24,50s  20 fel

Large Blåbär

  1. Jeanette & Sun – 34,66s 5 fel
  2. Elin & Sasy – 37,50 – 5 fel
  3. Emma & Adina – 1,02,16 – (tidsfel 12,16)

 

XLarge Blåbär

  1. Lalle & Tia – 42,12s
  2. Lotta & balto – 45,90s
  3. Pernilla & Roxy – 50,13s 5 fel